BSZ100N06LS3GATMA1
DigiKeys produktnummer
BSZ100N06LS3GATMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
BSZ100N06LS3GATMA1CT-ND - Remsbit (CT)
BSZ100N06LS3GATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BSZ100N06LS3GATMA1
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 11A/20A 8TSDSON
Tillverkarens standardleveranstid
61 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 11 A (Ta), 20 A (Tc) 2,1W (Ta), 50W (Tc) Ytmontering PG-TSDSON-8
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BSZ100N06LS3GATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 23µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
45 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3500 pF @ 30 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
2,1W (Ta), 50W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TSDSON-8
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
10mOhm vid 20A, 10V