BSZ025N04LSATMA1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Infineon Technologies
I lager: 0
Datablad
Similar
Rohm Semiconductor
I lager: 16 132
Datablad
N-kanal 40 V 22 A (Ta), 40 A (Tc) 2,1W (Ta), 69W (Tc) Ytmontering PG-TSDSON-8-FL
BSZ025N04LSATMA1
DigiKeys produktnummer
BSZ025N04LSATMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
BSZ025N04LSATMA1CT-ND - Remsbit (CT)
BSZ025N04LSATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BSZ025N04LSATMA1
Beskrivning
MOSFET N-CH 40V 22A/40A TSDSON
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BSZ025N04LSATMA1 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
52 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3680 pF @ 20 V
Artikelstatus
Föråldrad
Effektförlust (max)
2,1W (Ta), 69W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TSDSON-8-FL
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
2,5mOhm vid 20A, 10V