BSC112N06LDATMA1
DigiKeys produktnummer
448-BSC112N06LDATMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
448-BSC112N06LDATMA1CT-ND - Remsbit (CT)
448-BSC112N06LDATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BSC112N06LDATMA1
Beskrivning
MOSFET 2N-CH 60V 20A 8TDSON
Tillverkarens standardleveranstid
48 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 60V 20 A (Tc) 65W (Tc) Ytmontering PG-TDSON-8-4
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BSC112N06LDATMA1 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Rds On (max) @ Id, Vgs
11,2mOhm vid 17A, 10V
Tillverkare
Infineon Technologies
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 28µA
Serie
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
55nC vid 10V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4020pF vid 30V
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
65W (Tc)
Teknologi
MOSFET (Metalloxid)
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Konfiguration
2 N-kanal (dubbel)
Monteringstyp
Ytmontering
FET-funktion
Logiknivågrind
Inkapsling/låda
8-PowerVDFN
Drain till source-spänning (Vdss)
60V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TDSON-8-4
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
20 A (Tc)