RY2S-UAC24V
DigiKeys produktnummer
1885-1248-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RY2S-UAC24V
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VAC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
19,2VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
7,2VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
3 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
240VAC, 30VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
720VA, 90W
Spolresistans
300 Ohms
Spolström
37 mA