CSNV1500N-324
DigiKeys produktnummer
480-CSNV1500N-324-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSNV1500N-324
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/CL 1500A
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 1500A 1 kanaler Halleffekt, sluten slinga Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
EDA-/CAD-modeller
CSNV1500N-324 Modeller
Precision
±1%
Serie
Spänning - källa
7V-18V
Ström - drift (max)
200mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C