TB4-30S-1H(800) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | TB4-30S-1H(800) |
Beskrivning | RECEPTACLE, 30 POS., 1.0MM PITCH |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 30 positioner FPC kontakter Uttag 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
Kategori | Kabeländtyp Konisk |
Tillverkare Hirose Electric Co Ltd | Kontaktmaterial Kopparlegering |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Höljesmaterial Polyamid (PA), nylon |
Artikelstatus Aktiv | Egenskaper Mjuklodsretention |
Typ böjlig flat, flat flex FPC | Spänningsvärde 100V |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Arbetstemperatur -40°C-125°C |
Kontaktdons-/kontakttyp Uttag | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal positioner 30 | Strömklassning (Ampere) 1A |
Stigning 0,039" (1,00mm) | Kontaktyta, tjocklek 3,94µin (1,00µm) |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Svart |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm | Hopkopplingscykler 10 |
Höjd över kort 0,177" (4,50mm) |