TB4-30S-1H(800)
DigiKeys produktnummer
26-TB4-30S-1H(800)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-TB4-30S-1H(800)CT-ND - Remsbit (CT)
26-TB4-30S-1H(800)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TB4-30S-1H(800)
Beskrivning
RECEPTACLE, 30 POS., 1.0MM PITCH
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30 positioner FPC kontakter Uttag 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Mjuklodsretention
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
100V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Uttag
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
30
Strömklassning (Ampere)
1A
Stigning
0,039" (1,00mm)
Kontaktyta, tjocklek
3,94µin (1,00µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Hopkopplingscykler
10
Höjd över kort
0,177" (4,50mm)