RP13A-12PA-13SC(71)
DigiKeys produktnummer
HR1253-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP13A-12PA-13SC(71)
Beskrivning
CONN PLG HSG FMALE 13POS INLINE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 Positioner rund kontakt Plugghölje Frihängande (i serie) Bakstycke, kabelklämma, dragavlastning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RP13A-12PA-13SC(71) Modeller
Kategori
Riktning
Nyckel
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Skalmaterial
Polykarbonat (PC)
Serie
Höljesfärg
Svart
Förpackning
Påse
Brandklassning av material
UL94 V-0
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Bakstycke, kabelklämma, dragavlastning
Kontaktdonstyp
Plugghölje
Skärmning
Oskärmad
Typ
För honuttag
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Antal positioner
13
Inkluderar
6 st. - 1 kontakt, 1 bakst.ycke, 1 kabelklämma, 1 skruv, 1 fjäder, 1 dragavlast.ning
Skalstorlek - insats
12
Material i insats
Polykarbonat (PC)
Kontakttyp
Crimp
Kontaktform
Cirkulär
Kontaktstorlek
1,2mm (11), 1,6mm (2)
Arbetstemperatur
-10°C-60°C