PCN10B-128S-2.54DS(72)
PCN10B-128S-2.54DS(72)
PCN10B-128S-2.54DS(72)
DigiKeys produktnummer
H124248-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN10B-128S-2.54DS(72)
Beskrivning
CONN DIN RCPT 128POS
Detaljerad beskrivning
128 Positioner Din-kontakt Uttag (honuttag) Guld Genomgående hål, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
PCN10B-128S-2.54DS(72) Modeller
Kategori
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal positioner
128
Alla
Material - isolering
Polybutylentereftalat (PBT)
Stigning
0,100" (2,54mm)