PCN10-128S-2.54DSA(72)
PCN10-128S-2.54DSA(72)
PCN10-128S-2.54DSA(72)
DigiKeys produktnummer
H122460-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN10-128S-2.54DSA(72)
Beskrivning
CONN DIN RCPT 128POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
128 Positioner Din-kontakt Uttag (honuttag) Guld Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PCN10-128S-2.54DSA(72) Modeller
Kategori
Monteringstyp
Genomgående hål
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Terminering
Lödmetall
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Bulk
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal positioner
128
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Material - isolering
Polybutylentereftalat (PBT)
Stigning
0,100" (2,54mm)