PCN10A-50P-2.54DS(72)
PCN10A-50P-2.54DS(72)
PCN10A-50P-2.54DS(72)
DigiKeys produktnummer
H124243-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN10A-50P-2.54DS(72)
Beskrivning
CONN DIN HDR 50POS
Detaljerad beskrivning
50 Positioner Din-kontakt Hållare, hanstift Guld Genomgående hål, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
PCN10A-50P-2.54DS(72) Modeller
Kategori
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdonstyp
Hållare, hanstift
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal positioner
50
Alla
Material - isolering
Polybutylentereftalat (PBT)
Stigning
0,100" (2,54mm)