FX8-60P-SV(92)
DigiKeys produktnummer
H126133TR-ND - Remsa och spole (TR)
H126133CT-ND - Remsbit (CT)
H126133DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8-60P-SV(92)
Beskrivning
CONN HDR 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX8-60P-SV(92) Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Sammankopplade stackhöjder
3mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,112" (2,85mm)
Antal positioner
60
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)