FX8-60S-SV
DigiKeys produktnummer
H2332-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8-60S-SV
Beskrivning
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX8-60S-SV Modeller
Förpackning
Tråg
Sammankopplade stackhöjder
3mm, 4mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,089" (2,26mm)
Antal positioner
60
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)