FX8-140S-SV(21)
FX8-140S-SV(21)
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX8-140S-SV(21)
DigiKeys produktnummer
H1220-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8-140S-SV(21)
Beskrivning
CONN RCPT 140POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
140 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX8-140S-SV(21) Modeller
Förpackning
Rör
Sammankopplade stackhöjder
3mm, 4mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,089" (2,26mm)
Antal positioner
140
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)