FX8-140P-SV(91)
DigiKeys produktnummer
H10690-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8-140P-SV(91)
Beskrivning
CONN HDR 140POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
140 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX8-140P-SV(91) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
3mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,112" (2,85mm)
Antal positioner
140
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)