FX8-140P-SV1(95) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 20
Datablad
140 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX8-140P-SV1(95)
DigiKeys produktnummer
FX8-140P-SV1(95)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX8-140P-SV1(95)
Beskrivning
CONN HDR 140POS SMD GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Föråldrad
Sammankopplade stackhöjder
4mm
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Höjd över kort
0,152" (3,85mm)
Antal positioner
140
Basproduktens nummer
Stigning
0,024" (0,60mm)