FX6A-40S-0.8SV2(93)
DigiKeys produktnummer
FX6A-40S-0.8SV2(93)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6A-40S-0.8SV2(93)
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX6A-40S-0.8SV2(93) Modeller
Kategori
Stigning
0,031" (0,80mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Sammankopplade stackhöjder
7mm, 8mm, 9mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,236" (6,00mm)