FX6A-40S-0.8SV2(71)
DigiKeys produktnummer
H10821-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6A-40S-0.8SV2(71)
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX6A-40S-0.8SV2(71) Modeller
Kategori
Stigning
0,031" (0,80mm)
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Antal rader
2
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
7mm, 8mm, 9mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,236" (6,00mm)