FX6-40S-0.8SV2(93)
DigiKeys produktnummer
26-FX6-40S-0.8SV2(93)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX6-40S-0.8SV2(93)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX6-40S-0.8SV2(93)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6-40S-0.8SV2(93)
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX6-40S-0.8SV2(93) Modeller
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Sammankopplade stackhöjder
7mm, 8mm, 9mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,236" (6,00mm)
Antal positioner
40
Basproduktens nummer
Stigning
0,031" (0,80mm)