FX6-40S-0.8SV2(91) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 457
Datablad
Bilden för FX6-40S-0.8SV2(91) är inte tillgänglig
FX6-40S-0.8SV2(91)
DigiKeys produktnummer
FX6-40S-0.8SV2(91)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6-40S-0.8SV2(91)
Beskrivning
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX6-40S-0.8SV2(91) Modeller
Förpackning
Rör
Sammankopplade stackhöjder
7mm, 8mm, 9mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,236" (6,00mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)