FX6-40S-0.8SV(93)
DigiKeys produktnummer
26-FX6-40S-0.8SV(93)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX6-40S-0.8SV(93)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX6-40S-0.8SV(93)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX6-40S-0.8SV(93)
Beskrivning
CONN RECEPT 40POS .8MM W/BOSS
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX6-40S-0.8SV(93) Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Sammankopplade stackhöjder
5mm, 6mm, 7mm
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Höjd över kort
0,157" (4,00mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)