FX26-50S-1SV20
DigiKeys produktnummer
26-FX26-50S-1SV20TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FX26-50S-1SV20CT-ND - Remsbit (CT)
26-FX26-50S-1SV20DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX26-50S-1SV20
Beskrivning
CONN RCPT 1MM VERT SMD 50POS
Detaljerad beskrivning
50 Positionskontakt Uttag, flytande Ytmontering Guld
Kategori
Antal rader
2
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
3,94µtum (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Uttag, flytande
Sammankopplade stackhöjder
20mm, 25mm
Antal positioner
50
Höjd över kort
0,657" (16,70mm)
Stigning
0,039" (1,00mm)