FX12B-60S-0.4SV
DigiKeys produktnummer
H11410TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11410CT-ND - Remsbit (CT)
H11410DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX12B-60S-0.4SV
Beskrivning
CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Kontakt, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX12B-60S-0.4SV Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Antal positioner
60
Höjd över kort
0,047" (1,20mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)