FX12B-60P-0.4SV
DigiKeys produktnummer
H11409TR-ND - Remsa och spole (TR)
H11409CT-ND - Remsbit (CT)
H11409DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX12B-60P-0.4SV
Beskrivning
CONN PLUG 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Plugg, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX12B-60P-0.4SV Modeller
Kontaktdonstyp
Plugg, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
1,5mm
Antal positioner
60
Höjd över kort
0,053" (1,35mm)
Stigning
0,016" (0,40mm)