FX11LB-80P/8-SV(71)
DigiKeys produktnummer
H10773-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX11LB-80P/8-SV(71)
Beskrivning
CONN HDR 80POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
80 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX11LB-80P/8-SV(71) Modeller
Egenskaper
Jordplatta, mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
2mm
Antal positioner
80
Höjd över kort
0,075" (1,90mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)