FX10A-120S-SV(21)
DigiKeys produktnummer
FX10A-120S-SV(21)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-120S-SV(21)
Beskrivning
CONN RCPT 120POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
120 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
FX10A-120S-SV(21) Modeller
Egenskaper
Kortguide, mjuklodsretention
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Kontakt, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm, 5mm
Antal positioner
120
Höjd över kort
0,126" (3,20mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)