FX10A-120P/12-SV(71)
FX10A-120P/12-SV(71)
Hirose FunctionMAX Board-to-Board Connectors | Digi-Key Daily
FX10A-120P/12-SV(71)
DigiKeys produktnummer
H11242-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FX10A-120P/12-SV(71)
Beskrivning
CONN HDR 120POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 Positionskontakt Hållare, ytterhöljeskontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FX10A-120P/12-SV(71) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide, jordplatta, mjuklodsretention
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
4,00µin (0,100µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, ytterhöljeskontakter
Sammankopplade stackhöjder
4mm
Antal positioner
120
Höjd över kort
0,138" (3,50mm)
Stigning
0,020" (0,50mm)