FH72-21S-0.3SHW är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
21 positioner FPC kontakter Kontakter, övre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
FH62/FH72
FH72-21S-0.3SHW
DigiKeys produktnummer
26-FH72-21S-0.3SHWTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH72-21S-0.3SHWCT-ND - Remsbit (CT)
26-FH72-21S-0.3SHWDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH72-21S-0.3SHW
Beskrivning
CONN FPC TOP 21POS 0.3MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH72-21S-0.3SHW Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
21
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,012" (0,30mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)