FH72-11S-0.3SHW är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
11 positioner FPC kontakter Kontakter, övre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
FH72-11S-0.3SHW
DigiKeys produktnummer
26-FH72-11S-0.3SHWTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH72-11S-0.3SHWCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH72-11S-0.3SHW
Beskrivning
CONN FPC TOP 11POS 0.3MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH72-11S-0.3SHW Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
11
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,012" (0,30mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)