FH58S-21S-0.2SHW är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 269
Datablad
Bilden för FH58S-21S-0.2SHW är inte tillgänglig
FH58S-21S-0.2SHW
DigiKeys produktnummer
26-FH58S-21S-0.2SHWTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58S-21S-0.2SHW
Beskrivning
Interconnect Rectangular
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
21 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH58S-21S-0.2SHW Modeller
Kategori
Låsfunktion
Viklås, baklås
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kabeländtyp
Slitsad (konisk)
Serie
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Egenskaper
Mjuklodsretention
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Spänningsvärde
30V
Antal positioner
21
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Stigning
0,008" (0,20mm)
Brandklassning av material
UL94 V-0
Terminering
Lödmetall
Strömklassning (Ampere)
0,2A
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höljesfärg
Beige
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)