FH58S-21S-0.2SHW(99)
DigiKeys produktnummer
26-FH58S-21S-0.2SHW(99)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH58S-21S-0.2SHW(99)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FH58S-21S-0.2SHW(99)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58S-21S-0.2SHW(99)
Beskrivning
RECEPTACLE, 0.2 MM PITCH, 21 POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
21 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH58S-21S-0.2SHW(99) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad (konisk)
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
30V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
21
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,008" (0,20mm)
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Terminering
Lödmetall
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höljesfärg
Beige
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)