FH58M-7S-0.25SHW
DigiKeys produktnummer
26-FH58M-7S-0.25SHWTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH58M-7S-0.25SHWCT-ND - Remsbit (CT)
26-FH58M-7S-0.25SHWDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58M-7S-0.25SHW
Beskrivning
CONN FPC 7POS 0.25MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,010" (0,25mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH58M-7S-0.25SHW Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon, halogenfri
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
7
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,010" (0,25mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)