FH58M-7S-0.25SHW(99)
DigiKeys produktnummer
H125682TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125682CT-ND - Remsbit (CT)
H125682DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58M-7S-0.25SHW(99)
Beskrivning
CONN FPC 7POS 0.25MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,010" (0,25mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH58M-7S-0.25SHW(99) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon, halogenfri
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
7
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,010" (0,25mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)