FH58A-71S-0.2SHW
DigiKeys produktnummer
26-FH58A-71S-0.2SHWTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH58A-71S-0.2SHWCT-ND - Remsbit (CT)
26-FH58A-71S-0.2SHWDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58A-71S-0.2SHW
Beskrivning
CONN FFC FPC 0.2MM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
71 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH58A-71S-0.2SHW Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
71
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,008" (0,20mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)