FH58A-71S-0.2SHW(99) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 4 553
Datablad
Nytt hos DigiKey
Bilden för FH58A-71S-0.2SHW(99) är inte tillgänglig
FH58A-71S-0.2SHW(99)
DigiKeys produktnummer
26-FH58A-71S-0.2SHW(99)TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH58A-71S-0.2SHW(99)
Beskrivning
FH58A-71S-0.2SHW(99)
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
71 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
71
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,008" (0,20mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)