FH52K-6S-0.5SH(99) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 6 772
Datablad
Bilden för FH52K-6S-0.5SH(99) är inte tillgänglig
FH52K-6S-0.5SH(99)
DigiKeys produktnummer
FH52K-6S-0.5SH(99)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH52K-6S-0.5SH(99)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH52K-6S-0.5SH(99) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrdonsmaterial
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Mjuklodsretention
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Spänningsvärde
50V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
6
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)