FH52K-6S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
26-FH52K-6S-0.5SHTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH52K-6S-0.5SHCT-ND - Remsbit (CT)
26-FH52K-6S-0.5SHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH52K-6S-0.5SH
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
6 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH52K-6S-0.5SH Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrdonsmaterial
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal positioner
6
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)