FH34SRJ-4S-0.5SH(99)
FH34SRJ-4S-0.5SH(99)
FH34SRJ-4S-0.5SH(99)
DigiKeys produktnummer
H124647TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124647CT-ND - Remsbit (CT)
H124647DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH34SRJ-4S-0.5SH(99)
Beskrivning
CONN FFC FPC 4POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
4 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH34SRJ-4S-0.5SH(99) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
4
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,039" (1,00mm)