FH34SRJ-20S-0.5SH(99)
DigiKeys produktnummer
H124723TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124723CT-ND - Remsbit (CT)
H124723DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH34SRJ-20S-0.5SH(99)
Beskrivning
CONN FFC FPC 20POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH34SRJ-20S-0.5SH(99) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
20
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,039" (1,00mm)