FH28K-60S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
26-FH28K-60S-0.5SHTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH28K-60S-0.5SHCT-ND - Remsbit (CT)
26-FH28K-60S-0.5SHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH28K-60S-0.5SH
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 60POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
60 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH28K-60S-0.5SH Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal positioner
60
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,100" (2,54mm)