FH28K-55S-0.5SH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
GCT
I lager: 0
Datablad
Bilden för FH28K-55S-0.5SH är inte tillgänglig
FH28K-55S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
26-FH28K-55S-0.5SHTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH28K-55S-0.5SH
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 55POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
55 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH28K-55S-0.5SH Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal positioner
55
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,100" (2,54mm)