FH28-10S-0.5SH(05)
DigiKeys produktnummer
H125752TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125752CT-ND - Remsbit (CT)
H125752DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH28-10S-0.5SH(05)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
10 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH28-10S-0.5SH(05) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
10
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,100" (2,54mm)