FH26W-71S-0.3SHW(97) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 4 480
Datablad
Bilden för FH26W-71S-0.3SHW(97) är inte tillgänglig
FH26W-71S-0.3SHW(97)
DigiKeys produktnummer
FH26W-71S-0.3SHW(97)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH26W-71S-0.3SHW(97)
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 71POS 0.3MM R/A
Detaljerad beskrivning
71 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH26W-71S-0.3SHW(97) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Brandklassning av material
UL94 V-0, UL94 HB
Antal positioner
71
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,012" (0,30mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höjd över kort
0,039" (1,00mm)