FH26W-71S-0.3SHW(60)
FH26W-71S-0.3SHW(60)
FH26W-71S-0.3SHW(60)
DigiKeys produktnummer
H125809TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125809CT-ND - Remsbit (CT)
H125809DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH26W-71S-0.3SHW(60)
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 71POS 0.3MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
71 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH26W-71S-0.3SHW(60) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
30V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
71
Brandklassning av material
UL94 HB
Stigning
0,012" (0,30mm)
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Brown
Höjd över kort
0,039" (1,00mm)