FH19SC-16S-0.5SH(09)
DigiKeys produktnummer
H125832TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125832CT-ND - Remsbit (CT)
H125832DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH19SC-16S-0.5SH(09)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH19SC-16S-0.5SH(09) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP), polyfenylensulfid (PPS)
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
16
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,037" (0,95mm)