FFC2B35-16-G
DigiKeys produktnummer
2073-FFC2B35-16-GTR-ND - Remsa och spole (TR)
2073-FFC2B35-16-GCT-ND - Remsbit (CT)
2073-FFC2B35-16-GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FFC2B35-16-G
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
16 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FFC2B35-16-G Modeller
Kabeländtyp
Rak (konisk)
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
16
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,4A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)