FH19C-6S-0.5SH(10)
DigiKeys produktnummer
H125824TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125824CT-ND - Remsbit (CT)
H125824DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH19C-6S-0.5SH(10)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH19C-6S-0.5SH(10) Modeller
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
6
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)