FH12S-50S-0.5SH(55) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FH12S-50S-0.5SH(55) |
Beskrivning | CONN FFC BOTTOM 50POS 0.5MM R/A |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 50 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FH12S-50S-0.5SH(55) Modeller |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Spänningsvärde 50V |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, undre | Arbetstemperatur -40°C-85°C |
Antal positioner 50 | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stigning 0,020" (0,50mm) | Strömklassning (Ampere) 0,5A |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Beige |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm | Styrdonsfärg Brown |
Höjd över kort 0,094" (2,40mm) | Hopkopplingscykler 20 |