FH12-6S-0.5SH(55)
DigiKeys produktnummer
HFJ106TR-ND - Remsa och spole (TR)
HFJ106CT-ND - Remsbit (CT)
HFJ106DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH12-6S-0.5SH(55)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH12-6S-0.5SH(55) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Rak
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
6
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Brown
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)