FH12-30S-0.5SH(55) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FH12-30S-0.5SH(55) |
Beskrivning | CONN FFC BOTTOM 30POS 0.5MM R/A |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 30 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FH12-30S-0.5SH(55) Modeller |
Kategori | Kabeländtyp Rak |
Tillverkare Hirose Electric Co Ltd | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Höljesmaterial Polyamid (PA), nylon |
Artikelstatus Aktiv | Styrdonsmaterial Polyfenylensulfid (PPS) |
Typ böjlig flat, flat flex FFC, FPC | Egenskaper Noll infogningskraft (ZIF) |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Spänningsvärde 50V |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, undre | Arbetstemperatur -40°C-85°C |
Antal positioner 30 | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stigning 0,020" (0,50mm) | Strömklassning (Ampere) 0,5A |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Beige |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm | Styrdonsfärg Brown |
Höjd över kort 0,079" (2,00mm) | Hopkopplingscykler 20 |